niedziela, 24 lutego 2013

Sal Lizzie Kate - March - 3

Tym razem przed czasem. I wreszcie w dziennym świetle. ;-)

zweigart 14 ct - kolor szary - muliny dmc według schematu

Ostatnio w ogóle nie krzyżykowałam. Na dwa tygodnie przykułam się do monitora, wynikiem czego obejrzałam pięć sezonów "Teorii wielkiego podrywu". U-w-i-e-l-b-i-a-m! :-)
A teraz na tamborek wskakuje kanwa Kinii, którą wczoraj odebrałam z poczty. Lutowe serduszko jest chyba najmniej skomplikowane, więc chciałabym aby szybko powstało i poleciało dalej.
Owocnej niedzieli w xxx Wam życzę!

niedziela, 10 lutego 2013

Niewiele.

To był leniwy weekend. Miałam nadzieję, że zrobię więcej. Chciałam wyhaftować marzec i bez wyrzutów zacząć las sosnowy Renato Parolin. Nie wyszło, bo głównie spałam. Ale widocznie tego potrzebował mój organizm. W nadchodzącym tygodniu czekają mnie codzienne pobudki o 5 rano [sic!], nie wiem jak sobie dam radę. :-(


Niestety pomyliłam się o jeden krzyżyk. Chciałam to nawet tak zostawić, ale za bardzo kłuło mnie w oczy. Błąd był w literce "M". Prułam więc spory kawałek, bo inaczej się nie dało. Korzystam z nowego tamborka. Co prawda w trzymaniu jest wygodniejszy od kwadratowego, ale jeśli chodzi o naprężenie tkaniny to konkurować już nie może. Ale i tak nie żałuję tego zakupu, bo przyda się w wyszywaniu krawędzi obrazków. Przy kwadratowym tamborku wymagany jest większy zapas materiału.
W tle widać styczeń, bo wybrałam ten sam szary kolor aidy. Dopiero jak wyszyję wszystkie obrazki, to będę ciąć i robić z nich pinkeepy. 

wtorek, 5 lutego 2013

Przygotowania do kolejnego SALu.

Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu, wszak 1-go marca można już będzie pokazywać pierwsze krzyżyki. Dlatego ja dziś pokażę moje przygotowania, bo właśnie odebrałam przesyłki z poczty. :-) Dostałam pypcia i chcę zacząć te sosenki jak najszybciej.


Len belfast 32 ct firmy Zweigart. 10 motków muliny nr 3865. I dwa plastikowe tamborki, na które miałam ochotę od dawna. Ostatnio zachwalala je Edyta, szczególnie do lnu. A że wreszcie oba razmiary były w jednym sklepie jednocześnie to bez wahania zamówiłam. Zależało mi właśnie na tych z dmc, bo te zielone Madeiry wydają mi się smutne. ;-) Na zdjęciu brakuje jeszcze nylonowych nici do zrobienia siatki - bałej i czarnej. 

poniedziałek, 4 lutego 2013

Sal Lizzie Kate - February - 2

No i mamy kolejny miesiąc znaczkowego kalendarza. Chciałam go zaprezentować 1 lutego, ale nie wyszło. Jeszcze cieplutki, dopiero co skończony. Tym razem na kanwie perłowobeżowej. Jeszcze nie podjęłam decyzji czy będę wykończać guzikami czy koralikami.
zweigart 14 ct - kolor perłowobeżowy - muliny dmc według schematu